
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 110 mΩ |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| Ripple Current | 1.105 A |
| Height - Seated (Max) | 22 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 5.0038 mm |
| Impedance | 104 mΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.105 A @ 100 kHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
